KarlovyVaryDnes.cz
KarlovyVaryDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Císařské lázně - Lázně I

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Kaiserbad Karlovy Vary IMGP3142 od Johann H. Addicks - addicks@gmx.net selbst erstelltes Lichtbildwerk / own photography. Via Wikimedia Commons.

Pseudorenesanční lázeňská budova v soudobém módním architektonickém slohu, který vyžadoval co nejbohatší nakupení dekorativních složek, byla vystavěna v letech 1893-1895 pod vedením stavebníka A. Bečváře. Slavnostní otevření objektu proběhlo dne 5. května 1895 uložením závěrečného kamene s vloženým pamětním spisem. Císařské lázně patřily k nejmodernějším a zároveň nejluxusnějším zařízením své doby.

Lázeňská budova stojí na pravém břehu říčky Teplá v jižní části města Karlovy Vary.
Kromě moderních lázeňských kabin s vlastní převlékárnou, sociálním zařízením, sprchou a vanami pro rašelinné a minerální koupele byly Císařské lázně vybaveny prostornou tělocvičnou s 64 tělocvičnými zařízeními na elektrický pohon.
K dalším procedurám, provozovaným v Císařských lázních, patřily různé masáže, parní a horkovzdušné lázně, lázně se studenou vodou, proudící lázně na nohy, sedací lázeň, elektroléčba apod.

Krásné prostory Císařský lázní, od roku 1918 nazývaných jako Lázně I, bohužel léta chátrají. Budova je veřejnosti zpřístupněna jen výjimečně v rámci různých společenských akcí.

Fotogalerie:

Mapa:Pondělí 15.10.2018
Karlovarský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.