KarlovyVaryDnes.cz
KarlovyVaryDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Celoměstské slavnosti v Karlových Varech zahájí lázeňskou sezónu 2022

25.04.2022
Po dvouleté odmlce bude lázeňská sezóna v Karlových Varech opět odstartována celoměstskými slavnostmi. Vyhrazen jim bude celý víkend od 6. do 8. května a hlavními událostmi bude otevření zrekonstruované Vřídelní kolonády a odhalení nové sochy Karla IV. na Divadelním náměstí.
Foto: mmkv.cz
Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v přechozích dvou letech zhatila koronavirová epidemie a na ni navázaná opatření, která vždy na začátku května znemožňovala pořádání hromadných akcí. Letos už ale nic nebrání tomu, aby se městem prošla družina zakladatele města Karla IV. Smetanovy sady se promění v řemeslný jarmark s historickými atrakcemi a tvořivými dílnami pro děti, u pošty na třídě TGM vyroste podium, na kterém se od pátku do neděle vystřídá řada umělců od místních až po hvězdné hosty. V sobotu se odehraje tradiční ceremoniál žehnání karlovarským pramenům. Pokropen svěcenou vodou bude i výtrysk Vřídla, který se po rekonstrukci síně vrací do útrob Vřídelní kolonády. V rámci slavnostního večera budou vybraným osobnostem předána nejvyšší městská ocenění - Ceny města a čestné občanství. Na své si přijdou i milovníci porcelánu. Letos budou moci obdivovat dílo a nakupovat produkty největšího českého výrobce na jarmarku před Lázeňským hotelem Thermal. Třídenní maraton vyvrcholí v neděli Sinatrovskými slavnostmi na Linhartu.

Vřídlo vytryskne opět v kolonádě


Ikonický výtrysk Vřídla v nově zrekonstruované síni Vřídelní kolonády bude moci veřejnost poprvé spatřit v předvečer zahájení sezóny. Slavnostní otevření se odehraje ve čtvrtek 5. května v 11 hodin, v sobotu 7. května se pak Vřídlu i kolonádě dostane slavnostního požehnání.

VYBRANÉ AKCE PROGRAMU ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2022

ŘEMESLNÝ JARMARK A ATRAKCE PRO DĚTI | pátek - neděle 10:00 - 18:00 - Smetanovy sady


Park u Alžbětiných lázní zaplní desítky stánků. Umělecký sklofoukač, tiskař, šperkař a mistři dalších oborů budou předvádět svá řemesla. K vidění a koupi bude také keramika, nožířské zboží, polodrahokamy, dřevěné hračky, kožené kabelky, boty, pásky, proutěné zboží, koření a sazenice od zahradníka a spousta dalšího. Chybět nebude ani moravské víno přímo od vinaře. Děti se zabaví v tvořivých dílnách, na historickém kolotoči nebo při jízdě na sudech.

KONCERTY, DIVADELNÍ A TANEČNÍ PŘEDSTAVENÍ | pátek - neděle


Přední interpreti české a slovenské scény a regionální umělci se představí na kolonádách, v parcích a dalších místech ve městě. Mezi nejatraktivnější vystoupení budou patřit koncerty Vladimíra Hrona, Evy Burešové s Ondřejem Gregorem Brzobohatým, Vaša Patejdla či skupiny Nebe na pódiu u hlavní pošty. Po úspěších v minulých letech se i letos do Karlových Varů vypraví Spolek panstva na tvrzi Žíželeves. Róby Biedermeier a historický tanec předvede v sobotu na Tržní kolonádě.

PORCELÁNOVÝ JARMARK | pátek - sobota 10:00 - 18:00 - prostranství před LH Thermal


Na prostranství před Thermalem uspořádá společnost THUN 1794 prodejní slavnosti. Výrobky z porcelánu budou v prodeji u desítky stánků, další nabídnou občerstvení. Chybět nebude ani doprovodný program.

ŽEHNÁNÍ PRAMENŮM | sobota 10:00 - Mlýnská kolonáda


Tradičního ceremoniálu žehnání karlovarským pramenům se ujme Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský. Slavnostní akt začne v 10 hodin na Mlýnské kolonádě a vyvrcholí na Vřídelní kolonádě.

PRŮVOD KARLA IV. | sobota 15:00 - Sady Karla IV. - Smetanovy sady


Tradiční průvod městem má letos novou trasu. Sedmdesátičlenný průvod družiny vedené králem Karlem IV. na koni, s přehlídkou rytířů a jejich soubojů, kejklířů, tanečnic a dalších členů vyjde ze Sadů Karla IV. u Císařských lázní. V 15:15 dorazí na Divadelní náměstí, kde bude v 15:30 odhalena zbrusu nová Jezdecká socha Karla IV. Další pouť historického průvodu povede na Mlýnskou kolonádu a zakončena bude ve Smetanových sadech.

ODHALENÍ NOVÉ SOCHY KARLA IV. | sobota 15:15 - Divadelní náměstí


Jezdecká socha krále Karla IV. v nadživotní velikosti se stane novou dominantou Divadelního náměstí. Monument z dílny sochaře Michaela Gabriela včetně podstavce dosahuje výšky 5,6 metru. Slavnostně odhalen bude po příchodu královského průvodu.

KONCERT FILMOVÝCH MELODIÍ | sobota 17:00 - Mlýnská kolonáda


Karlovarský symfonický orchestr odehraje v prostorách Mlýnské kolonády koncert plný slavných filmových melodií. Pod taktovkou Jana Mikoláše zazní hudba z filmů Star Wars, Jurský park, Lví král, Fantom opery, Harry Potter, Ledové království, James Bond a dalších. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek bude koncert odehrán v prostoru Vřídelní kolonády.

SINATROVSKÉ SLAVNOSTI | neděle 15:30 - sv. Linhart


V rámci již šestého ročníku zazní na Linhartu slavné ragtimové, swingové i populární melodie v podání karlovarských kapel Scott Joplin´s Ragtime Swing Quartet, Vedvouband, Vocal Band Quartet a Henry Volf Trio. Návštěvníci se mohou těšit na skladby od Jaroslava Ježka, George Gershwina, Beatles a dalších, ale samozřejmě především Franka Sinatry. V místě je zajištěno parkování, návštěvníky koncertu také na místo a zpět dopraví speciální autobusová linka z konečné zastávky autobusu č. 6 v Doubí.

Zdroj: Město Karlovy Vary
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

V loňském roce zaplatila VZP za léčbu hemofilie téměř miliardu korun

Hemofilie je vzácné dědičné onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve. Vloni se s ním léčilo 1326 klientů VZP (dvakrát více mužů). Léčba hemofilie patří k těm nejnákladnějším, VZP za ni v loňském roce zaplatila rekordních 989 milionů ...

Vojáci ze Strakonic se připravují na přezbrojení. Na Doupově cvičili novou taktiku

Strakoničtí vojáci se připravují na převzetí moderního protiletadlového kompletu SPYDER. To si mimo jiné vyžádá i změnu organizační struktury jednotky ...

Karlovarský kraj již zná nominované produkty na prestižní ocenění Regionální potravina

Do 15. ročníku krajské soutěže o získání prestižní značky Regionální potravina Karlovarského kraje se přihlásilo 18 místních výrobců se 78 produkty. M ...

Stipendia pomůžou k návratu mladých lékařů do Karlovarského kraje

Přimět absolventy lékařských fakult pocházející z Karlovarského kraje, aby se po studiu vrátili zpět do regionu a poskytovali zde potřebnou lékařskou ...

Nová souprava ComfortJety přijíždí na české koleje. Cestující by mohly svézt ještě před létem

Už před létem by se první cestující mohli svézt v nejmodernějším vlaku Českých drah pro dálkové trasy ComfortJet. České dráhy počítají s jejich prvním ...

Středa 17.4.2024
Karlovarský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes