KarlovyVaryDnes.cz
KarlovyVaryDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Dopravní podnik Karlovy Vary se pyšní 2. místem v soutěži Nej inovátor 5G

04.04.2022
Do klání pořádaného pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj se zapojilo 5 měst, která dříve uspěla v projektu "5G pro 5 měst".
Foto: mmkv.cz
Soutěž "Nej inovátor 5G" hledala organizaci s nejlepším řízením inovací v oblasti smart technologií. Hodnocen byl tedy proces, jakým společnosti k inovacím přistupují. Nominované firmy měly možnost porovnat nejen své nápady v oblasti inovací, ale především to, jak s nimi umí pracovat, jak je dokáží převést do praxe a zpeněžit. Cílem nebylo najít firmu, která vytvořila nejlepší inovativní produkt nebo službu, ale najít organizaci s nejlepším řízením inovací.

Vítězem se stala plzeňská firma COMTES FHT a.s., na 2. místě skončil Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. (DPKV) a třetí ocenění obdržela XR Institute s.r.o. Vítězné organizace obdržely mezinárodní certifikát a skleněné ocenění GLOBE.

"Inovace jsou motorem růstu ekonomiky. Letošní ročník vynikal širokou škálou organizací, které prostřednictvím digitálních inovací řeší celospolečenská témata. Soutěžící firmy získaly certifikáty o absolvování inovačního auditu jako mezinárodní metody, která analyzuje, hodnotí a stimuluje inovační proces a inovační prostředí v podnicích," vysvětluje náměstek Ministra průmyslu a obchodu Petr Očko.

"Inovace jsou důležitou součástí rozvoje každé firmy, i díky nim neustále zkvalitňujeme služby poskytované našim zákazníkům. Inovace a smart řešení jsou součástí rozvoje naší společnosti již několik let a jsem velmi potěšený, že je nyní ocenilo i Ministerstvo průmyslu a obchodu", sděluje svůj pohled Jiří Vaněček, předseda představenstva DPKV.

Karlovy Vary jsou jedním z pěti měst, kde je realizován pilotní projekt využívající technologie mobilních 5G sítí. Jedná se o přípravu takzvaného Smart Cities neboli chytrého města. Technologie využívající 5G sítě jsou určeny nejen pro státní správu a samosprávu, ale postupně se k nim připojují i firmy, vzdělávací instituce a obyvatelé.

Pro DPKV je ocenění motivací k další práci a dalšímu zlepšování a modernizaci nejen služeb, ale také chodu celé společnosti. "Každý úspěch nám dává novou sílu a přesvědčení, že modernizace a rozvoj má smysl. Karlovy Vary jsou světoznámé lázně a moderní věci by měly být součástí každodenního života nejen turistů, ale i obyvatel města," říká místopředseda představenstva pověřený řízením DPKV Lukáš Siřínek.

"V otázce 5G sítí v Karlových Varech počítáme například s tím, že vozy městské hromadné dopravy a také vozidla městské policie, složek IZS, magistrátu a dalších organizací budou vybavena takzvanými lokalizačními jednotkami, které budou odesílat data o jízdě, tedy pohybu nebo stání. Na základě takto pořízených dat bude možné vyhodnocovat dopravní tok ve městě," vysvětluje náměstek primátorky města Karlovy Vary Tomáš Trtek, který společně s Lukášem Siřínkem převzal ocenění za 2. místo při slavnostním vyhlášení vítězů soutěže "Nej inovátor 5G" ve Skleněném sále Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Do soutěže se vedle Karlových Varů zapojila města Bílina, Jeseník, Plzeň a Ústí nad Labem, tedy města, která v roce 2019 uspěla v projektu Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj a vyhrála soutěž "5G pro 5 měst". Za Karlovy Vary bylo nominováno 5 společností z nejrůznějších oblastí podnikání - AA Computer, Dopravní podnik Karlovy Vary, Gespol, Polypress a Realistic.

Zdroj: Město Karlovy Vary
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Poskytovatele sociálních služeb a dluhových poraden v Karlovarském kraji vzdělávali vrcholoví manažeři České spořitelny

V polovině měsíce března přijali manažeři České spořitelny ve své pražské centrále návštěvu z Karlovarského kraje. Na programu byl seminář na téma "Vztah dlužníka a věřitele, péče o dluhy, řešení potíží se splácením a s ...

E-řidiči z Karlovarského a Plzeňského kraje načerpaly vloni u ČEZ o 25 % energie více

Tisíce nových elektroaut na českých silnicích a více než stovka nových dobíjecích stojanů ČEZ; to jsou hlavní důvody loňského 25% růstu odběrů energie ...

V pondělí 27. března bude v Německu stávka na železnici, omezí provoz mezistátních vlaků

České dráhy upozorňují cestující, že v pondělí 27. března 2023 od 00:00 do 24:00 hod. se v Německu uskuteční stávka na železnici, na které se budou po ...

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, rů ...

Avast: Stalkerware v Česku vzrostl za poslední tři roky o 600 %

Riziko, že se čeští uživatelé mobilních zařízení setkají se stalkerwarem, vzrostlo podle nejnovějších statistik oddělení Avast Threat Labs ve společno ...

Čtvrtek 30.3.2023
Karlovarský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes