KarlovyVaryDnes.cz
KarlovyVaryDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Sokolovská uhelná se promění v SUAS GROUP

17.05.2021
Útlum těžby uhlí v České republice je centrálně nastolený trend, který vede ke zkrácení horizontu těžby v sokolovském revíru původně plánovanému do roku 2040. Sokolovská uhelná se rozhodla čelit výzvě a transformuje se v moderní nejen energetickou skupinu SUAS GROUP a. s. Svou povahou se jedná o jeden z nejrozsáhlejších projektů v Karlovarském kraji a regionu Sokolovska.
Foto: suasgroup.cz
Útlum těžby uhlí v České republice je centrálně nastolený trend provázený ekologickými a ekonomickými tlaky zejména v podobě emisních povolenek. Tato situace povede k výraznému zkrácení horizontu těžby v sokolovském revíru původně plánovanému do roku 2040. I když se tradiční těžební společnost Sokolovská uhelná, jejíž historie sahá až do roku 1792, snaží o udržení efektivního provozu obou svých tepelných elektráren ve Vřesové a Tisové a tím i těžby uhlí co možná nejdéle, paralelně vyvíjí iniciativu, jak předejít nežádoucím otřesům především v oblasti zaměstnanosti.

Na začátku letošního roku byla proto založena sesterská společnost Sokolovské uhelné, společnost SUAS GROUP a.s. Ponecháním uznávané značky "SUAS" v názvu společnosti chce vedení společnosti vyjádřit respekt k více než dvousetleté tradici dobývání a zpracování hnědého uhlí v regionu. Nově založená společnost SUAS GROUP a.s. má ambici být moderní skupinou, jejíž podnikání se pohybuje na poli energetiky, oběhového hospodářství, realitní a developerské činnosti či strojírenství.

Energetika stojí na prahu rychlých změn

Základem skupiny zůstává energetika. Již v současné době společnost zajišťuje výrobu elektřiny a tepla v paroplynové elektrárně ve Vřesové a staví nové plynové zdroje v katastru Sokolova. Do budoucna se bude SUAS GROUP věnovat i výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů, případně z komunálních odpadů.

Oběhové hospodářství

Oblast tzv. oběhového hospodářství řešící nakládání s nejen komunálními odpady je nosným tématem druhé linie podnikání SUAS GROUP. Mezi klíčové projekty v oblasti cirkulární ekonomiky patří zpracování biologického odpadu z komunální produkce i ze zemědělství.

Jednou z klíčových oblastí nejen cirkulárního hospodářství bude hrát projekt bateriového řetězce. Kompletní bateriový hodnotový řetězec plánuje SUAS GROUP jako síťový strategický projekt s potenciálem 3000 přímých pracovních míst. Řetězec obsáhne činnosti od primárního zpracování surovin přes výrobu baterií, jejich druhotné využití po recyklaci.

Realitní, stavební a developerská činnost

SUAS GROUP v krátké době zahájí výstavbu nových výrobních kapacit v lokalitách určených pro průmyslové zóny. Novým pracovním pozicím připraví i nové bydlení, ať už v rodinných domcích či revitalizací obytných domů v Sokolově. SUAS GROUP si bere za své i téma rozvoje rekreačních a volnočasových ploch a postupně oživí okolí jezera Medard.

Údržba a strojírenství

Čtvrtou oblastí podnikání je maximální využití stávajících kapacit v oblasti údržby, strojírenství, autodopravy, železniční přepravy či pomocné mechanizace. Cílem je nahradit ubývající zakázky pro těžební a zpracovatelskou část Sokolovské uhelné externími zakázkami, a to nejen v karlovarském regionu.

Angažovanost v rozvoji celého kraje

Kromě výše uvedených podnikatelských aktivit míří nově založená SUAS GROUP ještě výš. Jako zodpovědná moderní společnost má SUAS GROUP zájem o trvalý rozvoj regionu, ve kterém podniká. Vizí SUAS GROUP je zatraktivnění Karlovarského kraje a regionu Sokolovska pro obyvatele a investory.

Nová firemní identita

Vedle obchodních a podnikatelských aktivit přichází nová SUAS GROUP také s novou firemní identitou, spustila nový web a vydává první číslo nového firemního magazínu Nová Energie, to vše s mottem "SUAS GROUP. Energie změny", který definuje dynamické proměny společnosti.

Zdroj: Město Sokolov
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Poskytovatele sociálních služeb a dluhových poraden v Karlovarském kraji vzdělávali vrcholoví manažeři České spořitelny

V polovině měsíce března přijali manažeři České spořitelny ve své pražské centrále návštěvu z Karlovarského kraje. Na programu byl seminář na téma "Vztah dlužníka a věřitele, péče o dluhy, řešení potíží se splácením a s ...

E-řidiči z Karlovarského a Plzeňského kraje načerpaly vloni u ČEZ o 25 % energie více

Tisíce nových elektroaut na českých silnicích a více než stovka nových dobíjecích stojanů ČEZ; to jsou hlavní důvody loňského 25% růstu odběrů energie ...

V pondělí 27. března bude v Německu stávka na železnici, omezí provoz mezistátních vlaků

České dráhy upozorňují cestující, že v pondělí 27. března 2023 od 00:00 do 24:00 hod. se v Německu uskuteční stávka na železnici, na které se budou po ...

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, rů ...

Avast: Stalkerware v Česku vzrostl za poslední tři roky o 600 %

Riziko, že se čeští uživatelé mobilních zařízení setkají se stalkerwarem, vzrostlo podle nejnovějších statistik oddělení Avast Threat Labs ve společno ...

Úterý 28.3.2023
Karlovarský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes