KarlovyVaryDnes.cz
KarlovyVaryDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Muzeum Moser - Karlovy Vary

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: http://www.moser-glass.com/pages/muzeum-moser-v-karlovych-varech/

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek vhodný pro celou rodinu, pak exkurze do sklárny a muzea Moser v Karlových Varech je pro vás to pravé! Nahlédnete pod pokličku sklářského řemesla a výroby světoznámého českého křišťálu. Dozvíte se vše o surovinách i tradičních postupech výroby a podíváte se pod ruce uznávaným mistrům sklářům, kteří ručně tvoří to nejlepší z českého sklářského umění.

Sklářské muzeum nabízí poutavou prohlídku expozice představující sklářskou tvorbu už od roku 1857, kdy rytec Ludwig Moser položil základy sklárny.
Část expozice muzea je věnována i VIP majitelům luxusních křišťálových výrobků. Patří mezi ně například císař František Josef I., královna Alžběta II., japonský císař Akihito, španělský král Juan Carlos I., ale i česká tenistka Lucie Šafářová nebo třeba biatlonistka Gabriela Soukalová. Na závěr prohlídky si v Moseru můžete některý z unikátních křišťálových kousků také zakoupit.

Nevšední zážitek, na který jen tak nezapomenete, to je prohlídka sklářské hutě Moser. Uvidíte, jak mistři skláři přetváří žhavou masu skloviny v jedinečné výrobky a získáte představu o sklářském řemeslu od začátku až do konce celé výroby. Zároveň se v průběhu návštěvy sklářské hutě dozvíte vše o sklářských surovinách, používaném nářadí a výrobních postupech.
V rámci VIP prohlídky sklárny Moser se podíváte nejenom do jejího srdce - sklářské huti, ale dostanete se i do dalších neméně důležitých dílen, kde skleněné originály získávají svou jedinečnou podobu. Jsou jimi třeba brusírna, kulírna, malírna nebo rytecká dílna.

Otevírací doba:
Muzeum - Po-Ne: 9.00 - 17.00 hodin
Ve dnech 1.1., 17.4., 8.5., 28.9., 28.10., 24.12. - 26.12. nejsou prohlídky muzea k dispozici. 31.12. otevřeno do 14:00 hodin.
Sklářská huť - Po-So: 9.00 - 14:30 hodin (10:30-11:15 hod. přestávka na huti)
Ve dnech 1.1., 17.4., 8.5., 17.7. až 30.7., 28.9., 28.10., 24.12. - 26.12. nejsou prohlídky sklářské hutě k dispozici.

Mapa:

Karlovy Vary a okolí - další tipy na výlet


Mattoni Muzeum - Kyselka

Historie slavné značky Mattoni a jejího zakladatele Heinricha Mattoniho, která sahá až do roku 1873. Budova v obci Kyselka, v níž vzniklo první Muzeum stáčení minerálních vod, nese jméno dr. Josefa Löschnera, Mattoniho spolupracovníka při propagaci léčivých účinků minerálních vod. Löschnerův pavilon sloužil v době svého vzniku jako provozovna pro stáčení minerální vody ze stejnojmenného pramene.

Další info »

Zřícenina hradu Neuberg

Hrad Neuberg neboli Podhradí, kterého zřícenina se vzpíná na skalnatém ostrohu na východ od Aše, byl ve 13. stol. vystavěn pány z Neubergu. Ti jej vlastnili až do jejich vymření po meči roku 1395. Tehdy vyženili Podhradí Zedwitzové, kteří sídlo vlastnili celých dalších 550 let až do roku 1945. Během této doby si v blízkém okolí původního hradu postavili další tři panská sídla zvaná Horní, Nový a Dolní zámek.

Další info »

Hrad Loket

Gotický královský hrad Loket se tyčí nad řekou Ohří v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Byl založen v první polovině 13. století. Hrad sehrál důležitou roli při mnoha jednáních a bojích. Otec vlasti, Karel IV., zařadil Loket po boku Karlštejna mezi sídla, která nesmějí být české koruně nikdy zcizena. První známá přestavba hradu byla již v době krále Václava I. Další stavební úpravy a přístavba byly prováděny za Jana Lucemburského, který hrad často využíval jako dočasné sídlo královského rodu.

Další info »

Chebský hrad

Dějiny chebského hradu jsou spojeny s mocným rodem Štaufů, z něhož vzešla řada římsko-německých králů a císařů. Byl to právě jeden z nich, slavný Friedrich Barbarossa, který nechal původní objekt v závěru 12. století přestavět na císařskou falc, jediného reprezentanta tohoto typu hradní architektury na našem území. Friedrich Barbarossa hrad opakovaně osobně navštívil, pořádal zde říšské sněmy a dokonce tu pobýval i krátce před odjezdem na třetí křížovou výpravu, při níž ho v prudkém toku řeky Salef potkala nečekaná smrt.

Další info »

Hrad Hartenštejn

Zříceniny pozdně gotického hradu Hartenštejn leží poblíž Bochova asi 16 km jihovýchodně od Karlových Varů. Hrad Hartenštejn byl založen před rokem 1473 Jindřichem II. z Plavna, jako vojenský opěrný bod. Kromě pánů z Plavna vystřídal několik majitelů. Hartenštejn je dosud nedoceněnou vrcholnou stavbou, představující velmi promyšlený dělostřelecký obranný systém pracující s bateriovými věžemi, jehož význam přesahuje rámec Čech.

Další info »

Andělská Hora (hrad)

Andělská Hora je zřícenina hradu z přelomu 14. a 15. století, nacházejícího se v obci Andělská Hora, asi 8,5 km jihovýchodně od Karlových Varů. Během třicetileté války v roce 1635 byl dobyt Švédy, vyloupen a poničen. Zdevastovaný hrad byl poté již udržován pouze nouzově. Při požáru městečka v roce 1718 hrad vyhořel a následně byl definitivně opuštěn.

Další info »
Neděle 19.5.2024
Karlovarský kraj
Další regiony »
Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR |
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes