KarlovyVaryDnes.cz
KarlovyVaryDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Pocta velikánům - 80 let filmu ve Zlíně / Karlovy Vary

Kdy:
Pondělí 04.07.2016 od 10:00 hod až 28.08.2016
Kde:
Goethova stezka 6, Karlovy Vary
Pořadatel:
Sdílet:

Jubilejní výstava připravená produkční společností Filmfest s.r.o., která pořádá ZLÍN FILM FESTIVAL - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, nejstarší a největší mezinárodní soutěžní přehlídku filmů na světě se zaměřením na dětského diváka a mládež, skládá hold klíčovým osobnostem, které před 80 lety stály u zrodu Filmových ateliérů ve Zlíně.
Výstavní projekt představí třináct výjimečných osobností, které se svými činy zapsaly nejen do tuzemské kinematografie, ale mnohdy dosáhly světovosti a nejvyšších filmových ocenění, včetně prestižních Oscarů (např. E. Klos, A. Hackenschmied, K. Plicka, J. Lehovec).

Významnou součást výstavy tvoří dva soubory dobových fotografií. Jedním je třicítka fotografií z reklamních a propagačních filmů firmy Baťa a z první české filmové přehlídky "Filmové žně", pořádané v letech 1940 a 1941 ve Zlíně. Druhou kolekci více než šedesátky fotografií Alexandra Hackenschmieda - "Amerika 1936" připravil prof. Pavel Dias, významný český fotograf, pedagog a velký znalec zlínské filmové historie.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí32,274961471558