InfoDnes.cz

Zpravodajství Karlovy Vary | Karlovarský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

KarlovyVaryDnes.cz
Pondělí 16.1. 2017 | Ctirad
 
KarlovyVaryDnes.cz
Zpravodajství online - KarlovyVaryDnes.cz

Ve Varech se konala konference o podpoře pečujících osob

04.03.2016 | Z regionu
Konference na téma "Podpora pečujících osob" se včera uskutečnila v krajské knihovně. Akci pro občany pořádala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR. Konference měla hojnou účast z řad lidí, kteří sami v domácím prostředí pečují o své děti, rodiče či prarodiče. Účastnili se také poskytovatelé těchto služeb.
Ilustrační snímek | Foto: knihovnakv.cz
Úvodního slova se při zahájení konference ujal náměstek hejtmana Miloslav Čermák a předsedkyně krajské organizace Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Jitka Líkařová. Na konferenci vystoupil také předseda této organizace Václav Krása. "Jsem rád, že se podařilo navýšit příspěvek pro pečující osoby. Boj o prostředky na financování sociálních služeb nicméně neustále pokračuje. Z posledního jednání Asociace krajů ČR vzešel na požadavek na ministryni práce a sociálních věcí na další navýšení financí pro sociální služby. Odbor sociálních věcí krajského úřadu připravuje ve spolupráci s dalšími odborníky dokument týkající se této problematiky a jeho postupné prosazování do praxe," uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Na konferenci vystoupili dále zástupci některých organizací zaměřených na zdravotně postižené a také samotné pečující osoby. Diskutovalo se na téma domácí péče, postavení pečujících osob a rodin ve společnosti, služby a osobní asistence z pohledu poskytovatelů sociálních služeb či na téma paliativní péče.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty


Vaše zprávy
Talentované psí štěně Balynka naučila třídit desetitisíce dětí po celé ČR
Prodal dům jinému zájemci
Soutěž o bezpečném internetu zná své vítěze
Kraj vybuduje pro zdravotně postižené nové bydlení
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.