InfoDnes.cz

Zpravodajství Karlovy Vary | Karlovarský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

KarlovyVaryDnes.cz
Středa 1.6. 2016 | Laura
 
KarlovyVaryDnes.cz
Zpravodajství online - KarlovyVaryDnes.cz

V Sokolově budou moci lidé opět studovat strojní inženýrství

23.02.2016 | Z regionu
Pro akademický rok 2016/2017 plánuje Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta strojní, otevřít výuku strojního inženýrství v Sokolově. Smlouvu o spolupráci s univerzitou včetně finančního příspěvku z krajského rozpočtu schválila na svém včerejším jednání rada kraje.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Podmínkou realizace studia v Sokolově je minimálně 40 přijatých studentů. Zájemci o bakalářský studijní program se mohou přihlašovat do kombinované formy studia. Přihlášky bude škola přijímat od února 2016. Výuka se uskuteční v budově Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov, která plnila funkci konzultačního střediska Fakulty strojní již v akademickém roce 2014/2015 a svým vybavením a zázemím tomuto účelu plně vyhovuje.

Cílem rozvíjející se spolupráce mezi Karlovarským krajem a Západočeskou univerzitou v Plzni je napomoci ke zvýšení podílu vysokoškolsky vzdělaných odborníků v našem kraji. "Kraj ze svého rozpočtu přispěje 500 tisíci korun na úhradu nákladů souvisejících s organizací a personálním zajištěním výuky v konzultačním středisku v Sokolově a dále přispěje částkou 248 tisíc korun Integrované střední škole technické a ekonomické Sokolov na provozní náklady střediska," uvedl hejtman Martin Havel.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty


Vaše zprávy
Krajská nemocnice posiluje odborné aktivity
Výstava přestaví Vietnam, jak ho neznáte
Rada kraje jednala s představiteli města Sokolov
Den Cyklostezky Ohře si nenechaly ujít stovky cyklistů
Copyright © 1/2009-2016 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.