InfoDnes.cz

Zpravodajství Karlovy Vary | Karlovarský kraj - Vaše zprávy | Kultura

KarlovyVaryDnes.cz
Úterý 28.3. 2017 | Soňa
 
KarlovyVaryDnes.cz
Zpravodajství online - KarlovyVaryDnes.cz

Vydejte se za africkým uměním do Becherovy vily

23.02.2016 | Kultura
Interaktivní galerie Becherova vila nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout část rozsáhlé sbírky manželů Zemanových, která je věnována domorodému umění Afriky. Výstava plná masek, soch a dalších rituálních předmětů bude k vidění až do 15. května. Akce se koná pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla.
Ilustrační snímek | Foto: becherovavila.cz
Výstava představuje výběr předmětů z tvorby téměř padesátky černošských kmenů především ze západní subsaharské Afriky. Nejen znalce nadchnou kolekce soch Dogonů, lidu Baga nebo vzácně se vyskytující Ambete. Naprostá většina vystavených děl byla zhotovena pro vlastní užití domorodců - zejména pro různé rituály dané místními tradicemi a vyznávaným náboženstvím.

Cílem autorů výstavy je vyzdvihnout výtvarnou kvalitu a různorodost přístupu domorodých tvůrců, jejichž autentické výtvory byly už v průběhu 19. století předmětem velkého zájmu sběratelů. Na přelomu 19. a 20. století se dokonce staly velkou inspirací pro mnohé moderní evropské umělce. Z nich asi nejznámějším byl Pablo Picasso, jehož obraz Avignonské slečny z roku 1907 předznamenal kubismus.

Výstavu můžete navštívit každý den, kromě pondělí, od 10 do 17 hodin.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty


Vaše zprávy
Hejtmanka se opět setkala se starosty obcí s rozšířenou působností
Chyť si litr v Karlových Varech
Soutěž o nejlepší webové stránky obcí a měst zná své vítěze
Navštivte mezinárodní festival dokumentárních filmů Ekotopfilm
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.